תהליך ההיריון של פתיחת העסק

התהליך שקיים לכל אישה בתקופת ההיריון הוא התפתחותי. למעשה, מתרחש משהו עוד לפני שנכנסים להריון ובמהלכו ועד שהתינוק יוצא לעולם!

ברגעים הראשונים שהאישה מגלה שהיא בהריון, מיד עולים הרבה חששות, פחדים, התרגשות, ובעיקר מחשבות, שחלקן מודעות וחלקן לא.

אצל רוב הנשים בתחילת ההיריון, מתחילים שינויים בתחושות ובפיזיולוגיות של הגוף .

לעיתים יש בחילות, סחרחורות, ישנן כאלה שלא מרגישות שום דבר, או תחושת חוסר וודאות לגביי בריאות התינוק והמין שלו.

אט אט יש עלייה במשקל, יוצאת הבטן.. אבל עדיין לא כולם יודעים שאת בהריון.

גם בעל עסק בתחילת דרכו, עובר את אותן תחושות לגביי היכולת שלו להיות בעל עסק, עד כמה זה ישפיע על המשפחה או הסביבה, אם זה יצליח?

תהליך ההתפתחות העסקי משפיע על כל בעל עסק באופן אחר. לעיתים, בעלי עסקים עובדים בתחילת הדרך על מוצר / רעיון / שיטה אבל התהליך עוד בשלב הבנייה ולכן טרם נחשף " ההיריון לכולם".

 לפעמים ההמתנה לאותה הכרה וחשיפה יכולה להיות לעיתים מורטת עצבים! כי פשוט בא לנו כבר שכולם ידעו! שמשהו חדש.. מתחיל אצלי עכשיו J

לאורך כל הדרך, יש מחשבות ורגשות בנוגע לתהליך.  ההיריון משפיע על כל אישה באופן שונה וכך גם תהליך של פתיחת עסק חדש. ישנן נשים שעולות במשקל ויש שפחות, ישנן שנהנות מתהליך ההתפתחות האיטי ונשים אחרות שזקוקות ליותר שליטה. כך בדיוק בעלי עסקים. חלקם נבהלים משינוי והתפתחות, או חשובה להם השליטה וחלקם פשוט נהנים מאותו תהליך איטי והתפתחותי של פתיחת העסק!

אני מגדירה את תהליך ההיריון כתהליך מקביל וזהה למה שעוברים בעלי עסקים בתחילת דרכם, הן מבחינת התפתחות פנימית והן מבחינה חיצונית. 

למעשה, התהליך לא נפסק גם אחרי שנולדים "המוצרים", או הילדים שלנו.

 כך גם בעלי עסקים והורים. גם לאחר מכן, כל הזמן ישנה התפתחות אישית ורגשית, כאבי גדילה ועשייה. במצבי ההיריון, ישנן נשים שכבר בשלב מוקדם היו רוצות שהתהליך כבר ייגמר והתינוק יצא לעולם!

כך גם הרבה אנשי עסקים שלא לוקחים בחשבון שגם המוצר, שיטה או כל מיזם צריך לעבור תהליך של התבשלות, וגם אנחנו ברמה האישית, להיות מוכנים לקבל את אותו "מוצר" או הילד המיוחל.

לעיתים, עולים פחדים או התרגשויות שמעלות תחושות במהלך ההיריון. כמו למשל: שאלות לגבי יכולות אישיות האם אוכל להיות אמא טובה ? אוכל למלא את הצרכים של התינוק? אהיה פנויה עבורו ? איך החיים שלי יראו אחרי ? מה ישתנה בחיי ? האם אני מוכנה לשינוי או להתמסרות?

כך גם אותם פחדים שמלווים הרבה אנשי עסקים ולעיתים הפחד יכול לשתק ולפעמים הפחד הופך להיות דחף! שמביא המון התרגשות ואדרנלין לכך שמשהו גדול הולך לקרות לי !

אני אומרת שקודם כל צריך להירגע! התינוק חייב לצאת! נכון, זה עניין של בשלות, אבל מה שצריך לקרות לי יקרה ובזמן המדויק ביותר כפי שהוא שצריך להיות.

אני מציעה בכל תהליך הריון של פתיחת העסק, ללמוד על עצמי, להתפתח ביחד עם "המוצר". לדייק אותו ע"י המסרים שלי והערכים שחשובים לי, שאותם אני רוצה להביא לעולם!

כמאמנת שמלווה אנשי עסקים בתחילת דרכם, אני מזהה די מהר את חודש ההיריון שבו הם נמצאים. האם הם בחודש ראשון או אפילו בשלבים של להיכנס להריון או בחודש חמישי שכבר מתחילים להתבשל וכמובן את הצירים של חודש תשעי שכבר אין סבלנות והמוצר חייב לצאת!

למעשה, תהליך הגדילה לא נגמר אף פעם, וככל שאהיה יותר מחובר בהוויה שלי למוצר / השיטה / הרעיון או המיזם, כך יהיה לי יותר קל כשהוא יצא לעולם וכולם יכירו סוף סוף את הבייבי החדש שלי J

 

 

במידה ואתם חושבים שהמאמר יכול לעזור לאנשי עסקים שאתם מכירים אשמח שתשתפו אותו וכמובן תפרגנו בלייק..  🙂